Skolā no 01.06.-9.06. norisinās radošās aktivitātes bērniem. Katru dienu darām, ko interesantu. 07.06. ar bērniem devāmies uz KALNA ĀZERI.
Lauku idille, kas bērniem tik ļoti patika. Cienājāmies ar pašsietiem sieriem, pašceptu maizi. Dzinām mājās un ganos gotiņas, kuras pēc tam arī mēģinājām izslaukt.
Izslaukto pienu mašīnējām, kur ieguvām gan krējumu, gan vājpienu. Vājpiens bija tik ļoti garšīgs, ka bērni izdzēra pat vairākas glāzītes ar to.
Kūlām sviestu, vārījām biezpienu. Un pat piedalījāmies siena talkā, sējām pašlasītu pļavas puķīšu slotiņu, izmēģinājām ķekatas!
Tā bija piepildīta diena, kur guvām daudz jaunu emociju un arī zināšanu! Viennozīmīgi iesakām turp doties, atpūsties no tehnoloģijās ieskautās ikdienas!
Mūsu skoliņā ir noslēdzies gan mācību gads, gan arī tik skaistais izlaidumu laiks. Varam lepoties ar vislabākajiem, radošākajiem un visjaukākajiem skolēniem un viņu brīnišķīgajiem vecākiem.
Lai viss nezināmais ver jaunas iespēju un zināšanu durvis!
Nav nekā tāda, ko nevar,
Ja ir - tad jāvar!
Kaut plaukstām jūra jāizsmeļ,
Kaut zemes smagums jāpaceļ.
Nav tāda, ko nevar.
Ja ir - tad jāvar!
/Andrejs Eglītis/
Skolēni no 1.-6.klasei devās ekskursijā uz Ventspili. Skolēni devās 2 plūsmās: 1.-3.klase un 4.-6.klase. Mazākie apmeklēja Vizium piedāvātās nodarbības, devās uz Bērnu pilsētiņu. Mūsu lielākie apmeklēja H. Dorbes muzeju Latvijas skolas soma ietvaros, tālāk devās izklaidēties lāzertagā. Noslēgumā visi devāmies pie jūras un tai blakus esošajam Jūrmalas parkā izgājām Džungļu taku.
Dažu bērnu atsauksmes par pavadīto dienu:
“Tik forša ekskursija, nākamgad brauksim atkal?”
“Es savu dzimšanas dienu gribu nosvinēt lāzertagā.”
“Pat muzejs bija interesants.”
MEŽA ABC - kas par piedzīvojumu!
Šodien skolēni no 1.-6.klasei apmeklēja aizraujošo un klasi saliedējošo pasākumu Meža ABC. Redzējām gan Pūcīti, gan arī Cūkmenu, dažādas meža darbu tehnikas un instrumentus. Tika apmeklētas tik stacijas, cik vien laiks to ļāva. Nogurušām kājiņām, taču ar smaidu uz lūpām.
Komunikācija ar zīmēm jeb stāsts par rakstības izveidošanos.
Stāsts aptver ilgu laika posmu un precīzu laiku pateikt nevaram, taču varam teikt - tie ir patiesi notikumi. Cilvēkiem ar laiku radās problēma, kad tiem vajadzēja pastāstīt par savu atradumu un nepietika tikai ar žestiem vai nekonkrētām skaņām. Risinājums, protams, neradās uzreiz. Bet cik gan ir interesanti ir uzzināt par zīmējumiem uz māla plāksnītēm, šumeru un feniķiešu ieguldījumu, seniem grieķiem un romiešiem!
22.aprīlī laikapstākļi mūs lutināja un, kā ierasts, arī šogad, skoliņā tika rīkota Lielā talka. Turpinājām kopt graviņu, pīt iesāktās klūgu mājas un vēl daudz dažādus mazus, bet nozīmīgus darbiņus. Vārījām zupiņu uz ugunskura un cienājāmies ar gardumdardu kliņģeri.
Esam pateicīgi par mūsu skolēnu ģimeņu iesaisti, bez Jums tas viss nebūtu iespējams.
Vai protat Kuldīgā atrast vietu, kur "Vecmāmiņa kokā sēž"? Vai zinājāt, ka "Laika portretus" vērojot var iejusties pēckara paaudzes sajūtu, vērtību un pasaules redzējuma izpratnē? Vai nojautāt, ja parkā ir vieta, kur " pastaigājoties un izvairoties no flīžu šķirbām" var dzirdēt priežu mežu skaņas? Šīs un vēl citas īpašās vietas tāpat vien parastā pastaigā neieraudzīsi. Jauno mediju māksliniece Undīne Celitāne iepazīstināja 3.klases skolēnus ar paplašinātās realitātes iespējām pilsētā. Skolēni uzzināja, ka Art+ ļauj piedzīvot mākslu dažādās vietās pilsētā, izmantojot telefonu vai planšetdatoru.
Iestājoties pavasarim ļoti vēlējāmies, lai bērni vairāk laika pavadītu laukā, tāpēc esam izmainījuši stundu grafiku un ieviesuši pastaigu laiku. Pastaigu laikā bērni un pedagogi kārtīgi izkustās, pavēro dabu vai vienkārši atpūšas, katrs pēc saviem ieskatiem. Laikapstākļi mūs ir lutinājuši un šis kopā būšanas laiks ir tiešām izbaudīts.
5.un 6.klases skolēni Ēnu dienas ietvaros devās izzinošā aktivitātē uz Kuldīgas novada muzeja krājuma un pētniecības nodaļu. Muzeja darbinieces ar interesantu stāstījumu skolēnus ieinteresēja dziļāk ielūkoties muzeja krājumos un iepazīties, kā viss šis mūsu tautas sendienu mantojums tiek saglabāts. Noslēgumā skolēni iejutās pētnieku lomā. Mēģināja noteikt vietu un laiku senajās fotogrāfijās attēlotajā vidē.Minēja, kad fotogrāfija ir fotografēta.
03.04.2023. “Es esmu izklājusi biezu zāles paklāju, lai jūs varat to pārveidot, jums ir pietiekami barības pagrabos, ir ogles, dzelzs un zelts. Viss ir sagatavots, jūs varat nākt.” Ar šādiem vārdiem beidzās II Montessori stāsts. Šodien skolotāja Alda skolēnus iepazīstināja ar III stāstu - stāsts par cilvēka izcelšanos. Skolēni tika aicināti padomāt par to, kas mūs padara atšķirīgus no citām dzīvajām būtnēm - šodien un tad. Kā arī aizdomāties par cilvēces vēsturi, kad tā sākās un cik, patiesībā, tas ir aizraujošs stāsts, ja to pētām un cenšamies izprast.
Šodien, 21.februārī, Vilgāles sākumskolas 4.-6.klašu skolēni kultūrizglītības programmas ,,Latvijas skolas somas" ietvaros devās uz Liepājas " Lielo dzintaru", lai iepazītu spāņu tautas krāšņo kultūru koncertuzvedumā "Zem Spānijas debesīm". Pēc muzikālā piedzīvojuma skolēni devās nelielā pastaigā uz Liepājas jūrmalu, kur mērojās spēkiem ar nemierīgajiem viļņiem.
18.01.23. Vilgāles sākumskolas 4.- 6. klases skolēni devās uz Ventspils zinātnes centru VIZIUM, kur piedalījās nodarbībās - " Digitālā foto darbnīca" un " Datoranimācijas darbnīca". Skolēni apguva prasmes internetvietnē, kur veidoja savus attlēlus. Otrajā nodarbībā katrs veidoja savu 3D hologrammu, kuru pēc tam varēja projicēt gan datorā, gan telefonā.
Dūnu mākoņos enģeļi šūpojas,
Par līksmām sirdīm tie priecājas,
Svētkos lai visiem labs ir prāts,
Mīlestība - Tu mūsu sirdīs nāc!
Vilgāles sākumskolas bērni un skolotāji ieskandina Ziemassvētku gaidīšanas prieku ar dzejoļiem, muzikāliem priekšnesumiem un ludziņām.
Pēc sirsnigā pasākuma devāmies iepriecināt arī Vilgāles un Snēpeles vientuļos vecos ļaužus, lai arī viņiem šie svētki ir nedaudz siltāki, nedaudz īpašāki, nedaudz gaišāki.
Ar īpašu un mīļu sajūtu pie sirds, atcerējāmies un atzīmējām Lāčplēša dienu Vilgāles sākumskolā. Skatījāmies vēstures faktus, brīvības cīņas, dziedājām Latvijai īpašas dziesmas un veidojām Latvijas karoga simbola nozīmītes.
Pusdienas laikā devāmies uz Kuldīgu vērot un praktiski piedalīties Nacionālo bruņoto spēku, Jaunsardzes un Iekšlietu ministrijas struktūrvienību ekipējuma un tehnikas prezentācijā.
Vilgāles skolas1.-6. klases skolēni ar iniciatīvas "Latvijas skolas soma" atbalstu devās uz Aizputes novadpētniecības muzeju un aizrautīgi piedalījās praktiskās nodarbībās "No vecmāmiņas recepšu klades: senie ēšanas paradumi un ēdienu gatavošanas veidi" un "Zīmes un simboli līgavas pūra lādē."
Ir svētki, skolotāj, un Tu
Reiz rokas gādīgās nu vari salikt klēpī
Un pavasara saulē pasapņot, un aizmirst par
To paguruma mirkli, ko no visiem slēpi.
Pagājušajā nedēļā, skolā svinējām skolotāju dienu.
Lielākās klases izmēģināja, kā tad būt skolotājam, vadot stundas jaunākajām klasēm.
Dienas vidū pulcējāmies uz sirsnīgu kopā būšanu, kur ar koncertu, dzejoļiem un mīļiem apsveikumiem bērni sveica savas skolotājas!
Pirmdien, 27.septembrī, Vilgāles sākumskolas 4.-6.klšu skolēni tikās ar vides izglītības eksperti Sniedzi Viši, lai uzzinātu par fosfora un slāpekļa lietošanas kaitīgo ietekmi uz ezeru ekosistēmām un iespējām to ierobežot. Noskatoties īsfilmiņu, skolēni uzzināja, kas ir eitrofikācijas process. Nodarbības noslēgumā bērniem bija iespēja ar pH strēmelītēm izmērīt dažādu ūdens paraugu pH līmeni.